اموزش استفاده از کروزکنترول

اموزش استفاده از کروزکنترول

اموزش استفاده از کروزکنترول

نحوه فعال کردن کروز کنترل

برای فعال‌ کردن یا تنظیم سرعت خودرو می‌توانید از دکمه‌هایی کمک بگیرید که معمولا روی فرمان یا اهرم‌ های جانبی خودرو قرار گرفته‌ اند.

 کاهش وافزایش سرعت در سیستم کروز کنترل هم با وجود دکمه‌ها و گزینه ‌هایی جداگانه شدنی و میسر می‌شود. در صورتی که پدال ترمز را  هم فشار بدهید سیستم کروز کنترل قطع می‌شود و همه‌چیز به روند عادی خود بازمی‌گردد. پس اگر احساس کردید که در طول رانندگی زمانی که کروز روشن است نیاز به متوقف ‌کردن فوری خودرو دارید کافی است که پدال ترمز را فشار دهید و کنترل وضعیت را به دست خودتان بگیرید.

ا مراحل راه‌اندازی سیستم کروز کنترل چیست و چطور باید فرایند تنظیم سرعت را شروع کرد؟

  1. با ‌کمک دکمه‌های  on/off  که روی فرمان یا اهرم‌ های جانبی خودرو قرار دارند سیستم کروز کنترل را روشن کنید
  2. در سرعت‌های  ۵۵ تا ۷۵  کیلومتر بر ساعت یا  بیشتر اقدام به روشن‌ کردن کروزکنترل کنید و همیشه یادتان باشد که احتیاط شرط عقل است
  3. استفاده از این سیستم در سرعت‌های زیاد را از سرتان بیرون کنید. چون در سرعت‌های زیاد سپردن خودرو به حالتی اتوماتیک دور از عقل و خطرناک است.
  4. دکمه‌های دیگری هم در سیستم کروز کنترل تعبیه شده‌اند که بعد از انتخاب سرعت خودکار وضعیت را تثبیت می‌کنند و عموما تحت عنوان دکمه set در خودرو‌ها گذاشته می‌شوند. امکان کاهش و افزایش سرعت هم روی دکمه‌های سیستم کروز کنترل موجود است.
  5. راه قطع کروز کنترل هم با فشار پدال ترمز یا کمک ‌گرفتن از دکمه آف  آن را متوقف کرد.

 

دکمه‌های مختلف کروز کنترل به شرح زیر هستند

 

 کلید ست set: با ست  شتاب اتومبیل را روی نقطه‌ای مناسب تنظیم کنید. 

 کلید accel: این کلید هم می‌تواند سرعت تثبیت ‌شده را به میزان یک کیلومتر بر ساعت در هر بار فشردن افزایش بدهد.

 کلید cost: این کلید دقیقا عکس کلید اکسل عمل می‌کند و با هر بار فشردن آن سرعت تثبیت ‌شده به اندازه یک کیلومتر بر ساعت

پایین می‌آید.

کلید resume: بعد از روشن‌کردن و لغو عملیات کروز کنترل به‌طور موقتی می‌توانید کلید رزومه را بفشارید و مجددا سیستم را برقرار کنید.

 کلید cancel: بعید می‌دانیم که ندانید و نتوانید حدس بزنید که این کلید برای متوقف ‌کردن عملکرد کروز کنترل است.

سیستم کروز کنترل تطبیق‌پذیر چیست؟

کروز کنترل در نسخه ‌های  پیشرفته تر خود از امکانات جذابی برخوردار است. در نسل جدید کروز‌ها می‌توان شاهد وجود راداری کنترلی بود.

که توانایی تنظیم شتاب و فاصله با خودرو‌های اطراف را دارند. در واقع این رادار‌ها می‌توانند بنا به شرایط جاده اقدام به کنترل شتاب و فاصله خودرو با خودرو‌های دیگر کنند.

کروز کنترل‌ های تطبیق ‌پذیر و هوشمند روی خودرو‌های لوکس نصب می‌شوند و به کمک حس‌گر‌هایی که دارند فاصله خودرو با موانع و خودرو‌های دیگر را اندازه‌گیری می‌کنند و می‌توانند سرعت را با توجه به این اندازه‌گیری تنظیم نمایند. حتی در مواردی هوشمندی سیستم کنترل کروز می‌تواند موجبات تغییر مسیر را هم فراهم کند.

دوستان و عزیزان گرامی الکترونیک کار با تیم تخصصی که دارد توانایی این را دارد که بتواند عملیات تعمیر و نصب کروز کنترل شما را انجام دهد برای هماهنگی بیشتر تماس حاصل فرمایید 

تعمیرات کروز کنترل

 

 

عیب یابی و تعمیر سیستم ABS

آموزشاخباررادار خودرو

الکترونیک خودروالکترونیک کارتعمیر کروزکنترلکروز کنترلنصب کروز کنترل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.