علائم خفگی خودرو

علائم خفگی خودرو


علائم خفگی خودرو

در صورت خفگی خودرو، ابتدا چندین مرتبه بدون گاز دادن استارت بزنید یا برای ورود بیشتر اکسیژن، همزمان با فشردن پدال گاز تا آخر، استارت بزنید. همچنین در خودروهای انژکتوری، باز کردن شمع ها و خشک کردن آنها راهکار مناسبی خواهد بود که می تواند به رفع خفگی موتور کمک کند.

روش 2، باید اتومبیل را به مدت 15 الى 20 دقیقه به حال خودش رها کنید تا بنزین اضافی داخل محفظه تبخیر شود و نسبت اکسیژن و سوخت به حد استاندارد برسد تا خودرو از شر خفگی خلاص شود. هل دادن اتومبیل در زمان خفگی راهکار دیگری است که می توان به کار برد. این نکته را بدانید که پس از رفع خفگی و روشن شدن موتور خودرو، به احتمال زیاد میزان زیادی دود سیاه رنگ در ثانیه های ابتدایی از اگزوز خارج می شود که در چنین شرایطی باید پدال گاز را به آرامی رها کرده و سپس پدال را به مدت 1 الى 2 دقیقه در حدود 2000 دور بر دقیقه نگه دارید.

گاهی استارت زدن مداوم باعث خفگی موتور و خیس شدن سر شمع ها می شود، که در این حالت حتماً باید شمع ها را باز کرده تا رطوبت بنزین در داخل سیلندرها از بین رفته و شمع را دوباره ببندید. همچنین در موقع استارت کمی پدال گاز را فشار دهید تا هوای بیشتری به سیلندر وارد شده و بنزین سریع بخار شود و زمان کمتری برای استارت زدن صرف شود.

به یاد داشته باشید استارت زدن طولانی، باتری را خالی می کند.

 اگر با انجام تمام موارد فوق اتومبیل شما روشن نشد، شمع را باز کرده و از یک فندک جهت گرم کردن الکترود شمع (نوک شمع) استفاده کنید. با این کار آنها را خشک و گرم می نمایید. سپس شمع ها را ببندید و وایر مربوط به آنها را متصل نمایید. توجه داشته باشید اگر وایر را جابجا ببندید، اتومبیل شما هرگز روشن نمی شود.
از سالم بودن وایرشمع ها مطمئن شوید.

چون اگر برق دزدی داشته باشند، تاثیر خود را روی دنده های ۲ و ۳ می گذارند و اتومبیل به خوبی حرکت نمی کند.

علائم خفگی خودرو

1. روشن نشدن اتومبیل در حین استارت زدن با وجود به چرخش درآمدن موتور
2. استشمام بوی بنزین خام در اطراف اگزوز خودرو
3. دل دل زدن خودرو در صورت روشن شدن موتور

اصلی‌ترین و مهمترین علت خفگی ماشین به وارد شدن بیش از حد استاندارد بنزین به داخل سیلندر و کمبود اکسیژن مربوط می‌شود که این موضوع در اثر فشردن زیاد پدال گاز و استارت زدن‌های پی در پی اتفاق می‌افتد.

نشانه‌های خرابی سنسور دریچه گاز

خرابی سنسور دریچه گاز

نشانه‌های خرابی سنسور دریچه گاز

در پیشرانه‌های احتراق داخلی وظیفه تنظیم میزان گشتاور و توان خروجی برعهده دریچه گاز است. بنابراین میزان پاشش سوخت نیز متناسب با این میزان هوا کاهش یافته و توان و گشتاور خروجی موتور تنظیم می‌شود.
به کمک دستگاه دیاگ، پارامترهای مربوط به سنسور دریچه گاز قابل بررسی است اما تا قبل مراجعه اگر یکی از نشانه‌های زیر را در خودروتان مشاهده کردید، ایراد مربوط به سنسور دریچه گاز است.

  1. بد کار کردن و خوب گاز نخوردن موتور
  2. بالا ماندن دور موتور در دور آرام
  3. گاز خوردن با تأخیر ماشین
  4. زود کات‌آف کردن موتور
  5. خاموش شدن موتور با گاز دادن
  6. خودرو بین دور موتور 2500 تا 3000 حالت خفگی پیدا می‌کند
  7. نوسان در دورهای بالا
  8. دود کردن موتور، گاهی اوقات هم با گاز دادن، میزان دود کم یا زیاد می‌شود
  9. گاز هرز خوردن
  10. کپ کردن خودرو

آموزشاخبارتنظیم موتور

خرابی سنسور دریچه گازعلائم خفگی خودرونشانه‌های خرابی سنسور دریچه گاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.