علت‌ های روشن ماندن چراغ ترمزدستی

علت‌ های روشن ماندن چراغ ترمزدستی

علت‌ های روشن ماندن چراغ ترمزدستی

علت‌ روشن ماندن چراغ ترمزدستی 

1-خرابی سوئیچ ترمز دستی
2-اهرم بطورکامل پایین نمی آید
3-ایرادترمز ها
4-کم بودن روغن ترمز
5-خرابی سنسور سطح روغن ترمز
6-تنظیم نبودن فشار روغن

رفع چوب کردن ترمز ۲۰۶ ، ۴۰۵

همانطور که اکثر دوستان مطلع هستند مکث موتور 206 تیپ5و6 با ecu boush me7.4.5 با دانلود اینترنتی توسط دستگاه ppsدر نمایندگی های ایران خودرو که مشکل چوب کردن ترمز را هم دارند قابل رفع میباشد

ولی در مورد خودروی 405 با موتور tu5 باید فقط با دراوردن سوکت سنسور فشار فرمان هیدرولیک و یکسره کردن دو پایه این سنسور مشکل برطرف میگردد.

وقتی ترمز خالی کرده چه کنیم؟

دلایل فراوانی برای کار نکردن ناگهانی ترمز خودروها وجود دارد ولی این بار قصد داریم چند راهکار ساده اما حیاتی اقداماتی در هنگام ترمز نکردن ارائه کنیم. در صورتی که با چنین وضعیتی دچار شدید با خونسردی کامل ماشین را در دنده‌ای سنگین‌تر قرار داده و به‌تدریج به دنده یک برسانید و در همان حال از ترمزدستی نیز استفاده کنید.

در مسیرهای کوهستانی و به‌ویژه سر پیچ‌ها و سرازیری‌ها خطر جدی‌تر است. از برآمدگی‌ها اجسام ثابت کناره جاده، تل خاک یا برف، نرده و حتی خودروهای پارک شده کنار جاده برای توقف اضطراری استفاده کنید.

یادتان باشد که در این صورت اتومبیل شما ممکن است آسیب فراوان ببیند اما خطرناک‌تر از آن نیست که از دره سر درآورید.

ترمز دستی دکمه ای دارای 2 مدل است:

ترمز سیمی و برقی

در مدل سیمی راننده با فشردن دکمه ترمزدستی که با یک P نشان داده می شود با استفاده از یک موتور برقی کوچک باعث کشیده شدن سیم ترمز ها و در نتیجه درگیر شدن ترمز ها می شود.
 در مدل برقی روی هر چرخ یک سیستم الکترونیکی سوار می شود که به محض فشردن دکمه به دیسک ها فشار آورده و هر دو دیسک چرخ را به یک اندازه درگیر می کند

 

تعمیرات گریبکس مزدا 3 نیو

Active Hood System

تعمیر تخصصی بلوک ABS

تعمیر کروز کنترل

آموزشاخبار

چراغ ترمزدستیعلت‌ روشن ماندن ترمزدستیعلت‌ های روشن ماندن چراغ ترمزدستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.