عیب یابی و تعمیرات سیستم ترمزEPB

تعمیر سیستم ترمز ABS

عیب یابی و تعمیرات سیتم ترمزEPB

عیب یابی و تعمیر تخصصی برقی یا ترمز پارک برقی

ترمزدستی الکترونیکی

یکی از مهم‌ترین  سیستم‌های درون خودرو ترمز‌دستی آن است. این ترمز در برخی‌ خودرو‌ها با دستی  و در برخی‌ خودرو‌ها با پدال پایی که این پدال در کنار پدال کلاچ قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد با پدال های گاز الکترونیکی آشنایی دارند این پدال‌ها جایگزین پدال‌هایی شده‌اند که در نسل قبلی به صورت کاملاً مکانیکی دریچه گاز خودرو را کنترل می‌کردند. این سیستم جدید از اوایل قرن 21 مورد استفاده خودروسازان قرار گرفت. به طوری که آئودی A8 مدل 2004 دارای سیستم ترمزدستی الکترونیکی بود و تا سال 2009 تمام محصولات آئودی مجهز به این سیستم شدند. بعد از آئودی خودروسازان دیگری  نیز از این سیستم بهره بردند.

مکانیزم عملکرد ترمزدستی  مکانیکی به این شکل بود که یک کابل از اهرم ترمز دستی به چرخهای عقب متصل می‌گردید و با کشیدن اهرم دستی یا پایی  لنت های ترمز چرخ های عقب درگیر می‌شد و از حرکت خودرو جلوگیری می‌کرد. به طور کلی، دو نوع ترمزدستی الکترونیکی داریم. در نوع اول ترمزهای عقب بوسیله کابل (مانند ترمزدستی های مکانیکی) فعال می‌گردند، با این تفاوت که یک موتور برقی کار دست راننده را انجام می‌دهد و نیروی مورد نیاز فعال کردن ترمزدستی را تامین می‌کند. در این خودروها، ترمزدستی با فشردن یک دکمه، فعال یا غیرفعال می‌گردد و توسط یک چیپ الکترونیکی کنترل می‌شود که در شرایط مختلف، مانند زمانی که خودرو در سربالایی قرار گرفته است و قصد حرکت مجدد دارد، به یاری راننده می‌شتابد.

ولی در نوع دوم، همانند فولکس واگن پاسات، موتور الکتریکی ترمز دستی در کالیپر ترمز چرخ عقب جاسازی شده است. در این سیستم هیچ گونه کابلی وجود ندارد و ترمزدستی فقط به واسطه نیروی الکتریکی فعال می‌گردد. در صورت فشردن دکمه و فعال شدن ترمزدستی، چراغ نمایشگر روی دکمه فعال سازی روشن شده و صدای هشدار نیز شنیده می‌شود. لازم به ذکر است این سیستم توسط همان دکمه نیز غیر فعال می‌شود. البته در اغلب خودروها، بعد از قرارگیری دنده در حالت D (حرکت) و فشردن پدال ترمز، ترمزدستی به صورت اتوماتیک غیرفعال می‌شود.

این سیستم نیز معایب و مزایای خود را دارد. از مزایای این سیستم می‌توان به کم شدن استهلاک قطعات ترمزدستی و کم تر شدن وزن خودرو و فضای اشغالی و از معایب آن می‌توان به هزینه بالای تعمیر و نگهداری آن اشاره کرد. البته دوستانی که علاقه وافری به “دستی کشیدن” دارند، باید این عادت خود را ترک کنند

برخی از دلایلی که نیاز به تعمیر سیستم ترمزدستی برقی یا EPB دارد

🔴موتور های ترمز EPB به درستی عمل نمی کند

🔵عمل نکردن هر دو موتور چپ و راست ترمز دستی برقی

🔴عمل کردن موتور های ترمز برقی در یک جهت

🔵مشکل ازاد نشدن ترمز دستی

🔴مشکل دیگر اینکه فقط فعال می شود و کار نمی کند

🔵مشکل در کلید فعال سازی ترمز دستی برقی EPB

برخی از خودروهایی که زیاد به مشکل می خورند در این مورد 

🔴لکسوس LS460

🔵کیا کادنزا

🔴سانتافه های مدل 2015 به بالا

🔵کیا سورنتو

🔴هیوندا جنسیس

🔵برقی از مدل های بی ام و BMW

ترمز پایی برقی
تعمیر سیستم ترمز ABS

 در صورت تمایل به  تعمیرات سیستم ترمز برقی یا EPB با متخصصین الکترونیک کار تماس حاصل فرمایید 09120309466

تعمیر سیستم ترمز ABS

در کارمان حرفه ای هستیم، عیب یابی و تعمیرات سیستم الکترونیک خودرو

24+سال تجربه

سیتم ترمز دستی برقی EPB

_

 الکترونیک کارمتخصص در زمینه تعمیرات بلوک ABS

image

بلوک ای بی اس 

image

یونیت  بی اس 

image

بلوک ABS

image

شیر برقی بلوک ABS