پرداخت هزینه تاکسی با استفاده از بلاک چین

پرداخت هزینه تاکسی با استفاده از بلاک چین

عیب یابی و تعمیر سیستم های الکترونیکی خودرو


پرداخت هزینه تاکسی با استفاده از بلاک چین

شرکت مبتدی PolyCrypt (دارمشتات ، آلمان) بلاکچین را در فرآیندهای زمان واقعی در اینترنت اشیا (IoT) اعمال می کند.  در پروژه فعلی خود پرون آن امیدوار است که بتواند راه حل پرداخت فرآیندهای شارژ ماشین الکترونیکی را اجرا کند. بسیار مهم است که معامله بدون تأخیر و با هزینه کم انجام شود. اکنون این پروژه در حال اجرای صنعتی است.

مدتی است که فناوری های بلاکچین امکان انجام معاملات ساده را بدون درگیری بانک ها یا خدمات مالی از طریق استفاده از  “قراردادهای هوشمند” فراهم کرده است. با این حال  فن آوری های موجود در حال حاضر برای معاملات گسترده با حجم زیاد  به دلیل هزینه های زیاد و طولانی مدت معاملات مناسب نیستند. این جایی است که PolyCrypt با پروژه Perun خود وارد عمل می شود: این شرکت سیستم های زنجیره بلوکی قدرتمندی را توسعه می دهد که می تواند معاملات قابل توجهی را به سرعت و ارزان پردازش کند. نه تنها انسانها ، بلکه چیزهای شبکه ای نیز باید قادر به تبادل اطلاعات و انعقاد قرارداد با یکدیگر باشند.

به عنوان مثال یک ماشین الکتریکی به زودی می تواند هزینه خود را در ایستگاه شارژ پرداخت کند بدون اینکه راننده پشت فرمان کاری انجام دهد. آنچه به عنوان یک پروژه تحقیقاتی در دانشگاه فنی دارمشتات تحت هدایت پروفسور سباستین فاوست رئیس گروه رمزنگاری کاربردی آغاز شد  منجر به تاسیس موفقیت آمیز راه اندازی PolyCrypt در نوامبر سال گذشته شد.

مثالی از زمینه تحرک الکتریکی نحوه کار پرون را توضیح می دهد:

وقتی تقاضا برای اتومبیل های الکتریکی افزایش می یابد تأمین کنندگان انرژی باید انگیزه هایی را برای مشتری ایجاد کنند تا همه ماشین های الکترونیکی را به طور هم زمان شارژ نکند تا از بار بیش از حد شبکه برق جلوگیری کند.  این می تواند به عنوان مثال از طریق پیشنهادات مالی کارساز باشد. به عنوان مثال  با کمک راه حل پرون یک تولید کننده اتومبیل می تواند مشتری نهایی خود را از طریق کمپین تخفیف تشویق به شارژ خودرو در شب کند. PolyCrypt نرم افزاری را برای این منظور توسعه داده است که با آن می توان معامله ای بین مشتری و سازنده اتومبیل را به سادگی پردازش کرد. هندریک املر ، مدیرعامل PolyCrypt توضیح می دهد: “نرم افزار Perun مبتنی بر بلاکچین است فناوری که مبنای ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین است و معاملات بین شرکت کنندگان مختلف در یک شبکه بلاکچین را به صورت قراردادهای هوشمند امکان پذیر می کند.” این قراردادهای خودکار اکنون می توانند اطمینان حاصل کنند که مالک یک ماشین الکتریکی برای شارژ ماشین خارج از ساعت های اوج  مبلغ مشخصی اعتبار می گیرد. “

آموزشرادار خودرو

الکترونیک خودروبلاک چینبیت کوینپرداخت هزینه تاکسی با بیت کوینتعمیر بلوک ای بی اس خودروتعمیر ماشینخودروعیب یابی خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.